Български киноложки клуб бигъл
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
12.04.2021 05:19:12

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
4938 Публикации в 225 Теми от 263 Членове
Последен член: калин
* Начало Помощ Вход Регистрация
+  Български киноложки клуб бигъл
|-+  Български киноложки клуб бигъл
| |-+  Клубни мероприятия
| | |-+  Специализирана екстериорна изложба за породата Бигъл 2014г.
« назад напред »
Страници: 1 ... 4 5 [6] Изпечатай
Автор Тема: Специализирана екстериорна изложба за породата Бигъл 2014г.  (Прочетена 32164 пъти)
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой
Публикации: 1087

WWW Ел. поща
« Отговор #75 -: 18.11.2014 14:23:57 »

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #76 -: 18.11.2014 14:24:05 »

Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #77 -: 18.11.2014 14:24:14 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #78 -: 18.11.2014 14:24:25 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #79 -: 18.11.2014 14:31:28 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #80 -: 18.11.2014 14:31:40 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #81 -: 18.11.2014 14:31:50 »

Активен

Алберт Айнщайн
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #82 -: 18.11.2014 18:50:36 »

Прави ми впечатление, че при много от кучетата причина за по-ниска оценка е недобрата изложбена кондиция, което в случая е добре. С малко повече тренировки, следващия път кучетата ще се покажат в пълния си блясълюк.
Активен

Алберт Айнщайн
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 400

Ел. поща
« Отговор #83 -: 18.11.2014 21:48:28 »

Качвам и оценителния лист на Брила.
http://media.snimka.bg/s1/4069/034382790.jpg?r=0
Активен
Diyan
Пълноправен потребител
Младши потребител
Публикации: 58

Ел. поща
« Отговор #84 -: 18.11.2014 22:05:25 »

Да, на мен съдията ми каза че Еди е дебел. Каза ми "Манджа, а?" и се подхилкваше под мустак. А той преди състезанието си хапна добре.
Освен това докато Дияна обясняваше преди състезанието как да ги представим аз снимах, а на самото представяне като го свалих от масата го разхождах напред-назад. След това видях че опитните хендлери демонстрират кучетата до последно. В началото (при обиколките) пък щях да го удуша с изложбената каишка.
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 400

Ел. поща
« Отговор #85 -: 18.11.2014 23:10:36 »

Като гледам класирането май всички титли са в Ихтиман и Търговище.
Всички останали сме Б и В група, и ни чака доста работа, ако искаме да минем в А.
Активен
Дияна Анева - Liubopitka
Член на БККБ
Потребител герой
Публикации: 1038

Лесно е да ми станеш приятел, трудно е да останеш.

Ел. поща
« Отговор #86 -: 19.11.2014 09:14:32 »

Има титли и в Раднево - Бети Бууп и Фродо живеят там.
Хубави са оценките и на Брила, и на Екскалибур.

Храненето /добре подбрано по съдържание и количество/ съчетано с яко движение, решава нещата. Както се видя при ловуващите кучета.

Активен
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой

WWW Ел. поща
« Отговор #87 -: 19.11.2014 09:25:56 »

Не е важно къде са титлите, по-важно е да си направим необходимите изводи като клуб, да преценим реално къде сме, за да може по-правилно да планираме бъдещите връзки, за да се подобрява качеството на биглите в България.
Активен

Алберт Айнщайн
Дияна Анева - Liubopitka
Член на БККБ
Потребител герой
Публикации: 1038

Лесно е да ми станеш приятел, трудно е да останеш.

Ел. поща
« Отговор #88 -: 19.11.2014 09:59:51 »

Държа да подчертая: аз смятам всички кучета от изложбата за качествени и хубави. В портивен случай, нямаше да настоявам да бъдат показвани. В такова съдене е задължително да се постигне отчетлива деференциация. Иначе се губи целта ни, да видим слабите моменти. И, ако решението е в диетата и движението - то сме супер, защото това е постижима корекция.
Няма място за минорно настроение. Кучетата са млади, всичко е предстоящо. Една оценка - не е окончателна, всичко е динамично и въпрос на трупане на опит. Все от някъде трябва да се започне.
Активен
Петър Бонев
Член на БККБ
Потребител герой
Публикации: 513

WWW Ел. поща
« Отговор #89 -: 20.11.2014 19:19:30 »

Колеги, хубаво и много приятно е, че се е заформила дискусия. Бих искал само да вметна като съдия, че едно куче се оценява в минутата на представяне. Какво имам предвид ще се опитам да изложа в кратък вид малко по долу.
Първо на една специалка е нереално за мен, да няма оценки като добър и много добър и това седмица преди изложбата го споделих с Г-жа Началник Анева. Виждам, че тук има такива оценки и това говори, че съдията действително е СЪДИЛ.
Едно куче победител на клубна изложба е почти толкова атрактивно както и едно куче с BIS на CACIB. Куче от снимки не се съди, защото освен много недостатъци, които могат да се прикрият чрез снимка, не се вижда едно много, много важно нещо, което виждам, че всички отбягвате, а то е ДВИЖЕНИЕТО  Усмивчица
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: