Български киноложки клуб бигъл
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
18.10.2017 13:21:10

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
4924 Публикации в 224 Теми от 246 Членове
Последен член: Squid
* Начало Помощ Вход Регистрация
+  Български киноложки клуб бигъл
|-+  Бигъл - общ форум
| |-+  Хранене и грижи за бигъла
| | |-+  Хранене на кучето
« назад напред »
Страници: 1 ... 4 5 [6] Изпечатай
Автор Тема: Хранене на кучето  (Прочетена 33970 пъти)
Gia
Пълноправен потребител
Пълноправен потребител
Публикации: 129

Ел. поща
« Отговор #75 -: 02.04.2014 17:29:29 »

Ами то,ако се замислиш, бигъла в естествената му среда не би си уловил крава или овца, че да ги изяде сурови, та ако говорим за натурално,това не е според естествения им начин на живот...
Та,затова аз не вярвам в никоя крайност, важното е в края на краищата да получава всичко,от което има нужда,както каза ти - балансирано!
Затова и от всичко,което четох, толкова харесах Orijen като храна и действително е в пъти по-удобно, но просто прецених,че сега,докато расте и се развива, не е момента да си играем на нерви
и да я оставям да не си дояжда перманентно.
Не знам това със суровото дали ще ми е решение в дългосрочен план, но за сегашното ни положение е супер!
А иначе,за кокалите, всички казват,че няма проблем сурови кокали. Аз и давам понякога агнешки и всичко е точно. Счупи зъб и се сепнах и щях да и ги спирам кокалите, но се оказа,че не е счупен от дъвчене.
Мисля,че основните притеснения от задавяне с кокал или пробиване на стомаха е от сготвените такива,които се чупят с остри ръбове. Суровите се чупели така,че да не причиняват нищо лошо.
Ако бъркам,ще се радвам някой да ме поправи,докато е време. В суровата диета основните ползи от кокалите са за калции и за поддържане на зъбите. Но наскоро чух мнение,че захабявали зъбите,защото са сходна структура до костта на самия зъб. Затова това е въпрос,по който още имам малки съмнения.
Активен
The Beagles
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 321

Ел. поща
« Отговор #76 -: 02.04.2014 21:43:04 »

От опит мога да потвърдя , че кокалите действат на зъбния камък . Престрашавала съм се да давам няколко пъти рагу . Може би има опасност от захабяване на зъбите , ако употребата на кокали е всекидневна . 2 -3 пъти в месеца не мисля,че ще се отрази.  Усмивчица
Но относно това дали да са сурови или варени , аз съм чула противоположната теза : по-добре е да са варени и то в тенджера под налягане  Смотан И наистина,когато рагуто е доста варено ми се чупи в ръцете  Усмивчица Но въпреки това има тук таме остричко . Иначе не виждам какво би попречило на кокалите във суров вариант да са си остри като се счупят . . . Виждала съм на улицата сурови , на половина изядени и си бяха доста остри . . . Не отхвърлям това ,като теза ,но просто не мога да хвана логиката  Усмивчица

Активен

Единствената причина да имаш куче трябва да е,
защото искаш да извършваш обмен на безрезервна обич.
Gia
Пълноправен потребител
Пълноправен потребител
Публикации: 129

Ел. поща
« Отговор #77 -: 07.04.2014 10:02:15 »

Ха, тук ме изненада!
Това не съм го чувала... Един от основните компоненти на суровото хранене са суровите кокали, но доколкото  разбирам от други,които хранят на гранула,
като дават кокали за награда, винаги са сурови. За мен и суровите и варените изглеждат остри, но по някаква причина казват,че отчупения суров кокал не
може да нарани кучето или да му пробие стомаха,докато от сготвен кокал може. Tочно поради факта,че сготвения е трошлив, се разделял на остри трески като го дъвче кучето.
Някои твърдят при суровото хранене,че и всеки кокал от птица в суров вариант е безопасен и дават всякакви - бутчета, крила, всичко.
Аз чак толкова смела не съм...
Но точно тази събота ми казаха съседите,че бигъла им изял някакъв сготвен кокал от улицата и имаше възпаление на стомаха,та сега е на антибиотик.
Аз,освен смлените в каймата,се престрашавам да давам агнешки веднъж на две-три седмици.
Има много примери за кучета,които ядат сготвени кокали без проблеми, а пък всички които хранят сурово се скъсват да обясняват как кокала трябва да е само и единствено
суров, хранят така кучетата си от години и животните се радват на добро здраве (включително и повечето развъдчици на бигъли тук така хранят).
В същото време тук-там попадам на форумни мнения,че има все пак кучета, пострадали от сурови кокали. Рядко е,но има.
Та,мнението ми остава неясно по темата,но май ако може да се прави по-рядко и да се избягва, примерно ако са смлени кокалите в каймата,пък за чистене на зъбки давам
тези кожените кокали, ако така мога да мина, май го предпочитам,да ми е спокойно на главата!
Активен
The Beagles
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 321

Ел. поща
« Отговор #78 -: 07.04.2014 23:33:27 »

Тук е доста различно положението . Завърти очи Повечето стопани ,с които комуникирам споделят ,че не дават кокали - никакви ! И  ветовете съветват да не се дават кокали - никакви  Ухилен На 20 човека градски стопани , я има някой който дава кокал , я не . И то не какъв да е, ами плоска кост да е - сварена .
Наистина варените кости лесно се чупят и виждам известна логика в този аргумент ( че се разделят на трески ) , но никога не съм давала сурова кост , за да имам наблюдение тя как се троши  в процеса на ядене  Усмивчица
За птичите кости също мнението е противоположно  - знам ,че и тези които дават кокали , изрично поясняват ,че тръбните пилешки кости са опасни и да се дава плоска кост .

Аз също съм със  смесени чувства по повод костите .  Усмивчица Бих давала , ако със сигурност няма страшно без значение дали става дума за сурова или варена кост . . . Но мненията са много противоположни и не знам вече и аз на какво да вярвам . . . На този етап бих се въздържала .  Усмивчица

Хареса ми обаче идеята за каймата със смлените кокали ,но се чудя от къде точно да се сдобия с нея  Усмивчица Не съм засичала в търговската мрежа  такъв продукт за кучета .  Мислех да попитам в някоя месарница , но от сега предполагам ,че за тая работа си трябва определена машина ...  Завърти очи
Активен

Единствената причина да имаш куче трябва да е,
защото искаш да извършваш обмен на безрезервна обич.
ikken
Пълноправен потребител
Начинаещ
Публикации: 2

« Отговор #79 -: 13.04.2015 15:50:57 »

Здравейте,

официален вносител на храната GOSBI от началото на 2015г. е www.vippet.bg

Сегашният вносител е вкарал само новите серии, които са от високо качество и с високо съдържание на протеин.
Много важно - висок клас серии EXCLUSIVE и GRAIN FREE нямат царевица, като повечето добре познати на пазара.

Както четох имало е друг вносител, но той е фалирал.

В официалната страница на GOSBI са написали кой им е вносител: http://www.gosbi.com/es/donde-comprar/distribuidores/6
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: