Български киноложки клуб бигъл
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
12.04.2021 06:28:59

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
4938 Публикации в 225 Теми от 263 Членове
Последен член: калин
* Начало Помощ Вход Регистрация
+  Български киноложки клуб бигъл
|-+  Бигъл - общ форум
| |-+  Лов с бигли
| | |-+  Ловните приключения на нашите бигли
« назад напред »
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 Изпечатай
Автор Тема: Ловните приключения на нашите бигли  (Прочетена 68504 пъти)
Иван Панайотов - vano
Администратор
Потребител герой
Публикации: 1087

WWW Ел. поща
« Отговор #90 -: 13.02.2013 12:09:31 »

Не е злояда, яде си. Ача като става дума за наградки - е подозрителна, не се спуска през глава а се стреми да прецени за какво става дума...

Хитруша.

Сещам се че преди успявах да прелъжа Анука, дори само като си бръкна в джоба, ама поостаря и захитря - докато не види че имам нещо в ръката, и докато това нещо не му замирише на хубаво, въобще не ме отразява. Но пък дрънкането на купичката му за ядене или шумулкането на чувала с гранула действат безотказно. Иначе малката си играе като с гранула в ръка го кара да прави маймунджулуци. Трябва да му направя едно клипче Усмивчица Усмивчица Усмивчица
Активен

Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
Дияна Анева - Liubopitka
Член на БККБ
Потребител герой
Публикации: 1038

Лесно е да ми станеш приятел, трудно е да останеш.

Ел. поща
« Отговор #91 -: 13.02.2013 12:43:07 »

Моя големия непороден бигъл - Барто - мога да го накарам челна стойка да направи с една коричка хляб. Също и Амара, разбира се, тя е от известен с лакомията си сой...
В сайта на Бигъл клуба на Англия, преди да му турнат новата версия преди 3 години, имаше една страница с 12 златни правила за бигъла. Едното гласеше нещо такова: Ако нямаш нищо в ръката си, не се надявай да те послушам! :-)
Активен
Петър Бонев
Член на БККБ
Потребител герой
Публикации: 513

WWW Ел. поща
« Отговор #92 -: 13.02.2013 12:45:57 »

Моя големия непороден бигъл - Барто - мога да го накарам челна стойка да направи с една коричка хляб. Също и Амара, разбира се, тя е от известен с лакомията си сой...
В сайта на Бигъл клуба на Англия, преди да му турнат новата версия преди 3 години, имаше една страница с 12 златни правила за бигъла. Едното гласеше нещо такова: Ако нямаш нищо в ръката си, не се надявай да те послушам! :-)

За соя ми хареса и болтнатото  Усмивчица

За бигъла правилото Гъз, глава затрива важи в пълна сила.
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 400

Ел. поща
« Отговор #93 -: 13.02.2013 19:36:21 »

... и за моя най-голяма изненада като излезе след нея, и започнах да и се карам и да я викам да дойде, взе, че ме послуша и си дойде Шокиран-това се случва за първи път- да е по животно и като я викам да дойде-явно връзката и отношенията между нас минават на следващо ниво Завърти очи от кеф вечерта изпих една дамаджана вино Ухилен

Любимата ми тема.
Адаш, ще ми бъде любопитно това дали би могло да се повтори. Тя на каква възраст е? Считам, че е напълно възможно кучетата да се приучат да се отзовават на рог или звуков сигнал друг, но това има своите тънкости. Бих могъл да се опитам з в бъдеще с телетакта да отзовавам, но незная. На ЦАЦИТ-ите за гончета това е едно от правилата - съдията прекратява тура и водача трябва незабавно да отзове кучето. За дамаджаната браво на теб. Аз мислех, че само ние ползваме дамаджани  Ухилен
п.п. Аз одрънках половин бутилка от любимата ми купешка ракия Тиквеш предварително за твоя кеф.  Смотан

Брила е точно на 18 месеца. Надявам се да се повтори връщането и смятам тая година да работя основно върху това, че си е голям проблем. Не съм решил още какво да използвам за сигнал.
А за дамаджаните-и ние си ги ползваме само дето се са празни....... Намигване
Поздравления за Тиквеш-хубав район, хубави хора, хубави напитки Усмивчица 
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #94 -: 16.06.2013 00:06:52 »

Днес спасихме един заек.
Разхождам се с кучетата и в далечината виждам как лисица гони заек. Бързо вързах кучетата, които за щастие бяха до мене, и се притаихме.
Лисицата беше на по-малко от метър след заека и а-ха да го хване. Лисицата ни усети, изплаши се и остави заека за малко, след това обаче явно преодоля страха и се върна на дирята на заека. Мислех да не пускам кучетата ама в крайна сметка ги пуснах рискувайки да чакам бигълката-не се сдържах!   
Заснех и малко видео:
Активен
Пламен Кънев - Кари
Пълноправен потребител
Младши потребител
Публикации: 98

« Отговор #95 -: 16.06.2013 05:45:03 »

Брила коя следа хвана, тази на заека или на лисицата? Прибра ли се навреме или се наложи да я почакаш пак Намигване
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #96 -: 16.06.2013 09:01:04 »

И двете кучета хванаха след лисицата, понеже докато заека тичаше срещу нас бяха вързани а след това лисицата явно "дефилираше" пред тях и ги раздразни много!
Както се вижда на клипа голямото куче се върна на третата минута. Брила естествено се позабави малко, ама вече и хванах цаката, тъй като гони сравнително бавно, не слиза от дирята и се обажда през цялото време, мога да преценя къде се намира(ако не е много далече естествено), и да и направя засада за да я хвана-иначе има да ме ядат комарите Ядосан!
Активен
The Beagles
Член на БККБ
Старши потребител
Публикации: 321

Ел. поща
« Отговор #97 -: 16.06.2013 13:03:55 »

Да видиш такова нещо си е бая интересно ! Благодаря ,че ни "почерпи" с тази случка . Усмивчица Усмивчица
Радвам се ,че зайчето е отървало кожата  Усмивчица
Активен

Единствената причина да имаш куче трябва да е,
защото искаш да извършваш обмен на безрезервна обич.
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #98 -: 19.08.2013 15:41:47 »

Вчера да видиш, Брила донесе заек! Намигване

http://media.snimka.bg/s1/2525/031294083.jpg?r=0
Активен
Дияна Анева - Liubopitka
Член на БККБ
Потребител герой

Ел. поща
« Отговор #99 -: 19.08.2013 16:06:34 »

Така е, като водите биглите на пилешкия лов, гледай какво става ;-)
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #100 -: 19.08.2013 16:10:06 »

Сутринта я инструктирах да ми носи само пъдпъдъци обаче не ме слуша!
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #101 -: 19.08.2013 16:58:08 »

Така е, като водите биглите на пилешкия лов, гледай какво става ;-)

Както писах миналата година: не можеш прекара бигъла да си остане в къщи!
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #102 -: 26.09.2013 12:44:17 »

Претърсване на района.
Активен
Петър Чакалов
Член на БККБ
Старши потребител

Ел. поща
« Отговор #103 -: 02.10.2013 12:51:04 »

Остават броени дни до откриването на сезона за лов на едър дивеч на 05.10.- стягайте се за гората! Усмивчица
Активен
Дияна Анева - Liubopitka
Член на БККБ
Потребител герой

Ел. поща
« Отговор #104 -: 04.10.2013 15:04:41 »

Колеги, за утре ви пожелавам весело откриване!
За предстоящия сезон, на всички желая много хубави моменти с приятели, много вдигнат и отработен дивеч от кучетата, пивко време... Наслука!
И умната!
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: